Статьи

Що робити, якщо ви не можете знайти роботу?

У когось пошук нового місця роботи займає менше місяця, а хтось і зовсім не шукає – пропозиція сама ніби з неба падає. Однак таких щасливчиків одиниці. В основному ж, щоб знайти роботу, яка влаштовувала б, якщо не з усіх, то принаймні з більшості параметрів, потрібен час.

Експерти grc.ua | grc пропонують розглянути можливі причини, чому ви не можете знайти роботу.

Уважно подивіться на своє резюме

Якщо ви заповнюєте форму резюме, запропоновану сайтом з пошуку роботи, не ігноруйте вказані порталом клітинки. Заповнюйте всі позиції по максимуму. Коли роботодавець буде підбирати кандидата з конкретних позицій, ваше резюме не повинно випасти з цього переліку у зв'язку з тим, що ви просто не заповнили одне з полів.

Якщо ви самі відправляєте резюме, переконайтеся, що воно складено схематично правильно. Пам'ятайте, що перегляд резюме у рекрутера в середньому займає 6 секунд. Тому оптимальний варіант для кваліфікованого фахівця з досвідом – резюме на двох сторінках. Перевірте, чи є у вашому резюме фото. Фотографія, звичайно, не гарантує працевлаштування, але підвищує шанси на успіх. Всі ми хочемо знати, з ким доведеться мати справу.

Перевірте текст на наявність граматичних помилок. Якщо не впевнені, скористайтеся безкоштовними програмами в Інтернеті. Не використовуйте різні шрифти, виділення кольором, вензелі та інші естетичні премудрості – це ускладнює процес перегляду. Здавалося б, на перший погляд, дрібниця, але ж усе це в сумі може зіграти не на руку: ваше резюме відкладуть у сторонку, а то й зовсім не відкриють через те, що ви оформили його в незручний формат RAR або ZIP. І останнє: побільше фактів, цифр і конкретних досягнень. Поменше загальних слів і обіцянок.

Що робити, якщо ви не можете знайти роботу?

Не ігноруйте супровідний лист

Супровідний лист – це перший поштовх до перегляду вашого резюме. Тому пишіть його правильно. Що має бути у вашому супровідному листі? Добре вказувати досвід роботи в профсфері, якщо, звичайно, він значний або хоча б більше 5-ти років. Так само виграшно виглядає лист про те, як ви можете допомогти компанії. Для цього вивчіть детально вакансію, перегляньте веб-сайт і приблизно прощупайте потреби роботодавця. Так, це займе час, але зате ви виділитеся серед 90% інших кандидатів.

Переконайтеся, що вакансії, на які ви претендуєте, відповідають вашому досвіду, навичкам і запитам

Якщо ви відгукуєтеся на пропозицію, яка занадто далеко виходить за межі ваших компетенцій, не має значення, наскільки добре складено ваше резюме. Промоніторте ринок, подивіться на резюме інших кандидатів у вашій профсфері. Можливо, проблема в завищених побажаннях щодо умов працевлаштування або зарплати? У будь-якому разі корисно орієнтуватися в тому, за скільки готові себе «продати» ваші конкуренти.

Хочу більшого: як переписати резюме «під велику зарплату»?

Скільки ти коштуєш? Як вирахувати свою «вартість» на ринку праці?

Практикуйте свої навички інтерв'ювання

Якщо вам телефонують і зацікавлено запрошують на співбесіду, але на роботу все ж не кличуть, шукайте причини на етапі проходження інтерв'ю. По-перше, не запізнюйтеся і відповідно одягніться. По-друге, підготуйте хорошу, стислу розповідь про свою кар'єру. Швидше за все, з перших хвилин співбесіди вас попросять про самопрезентацію.

По-третє, будьте готові до запитання: «Що ви знаєте про нас?». Якраз при відповіді на це запитання багато кандидатів губляться. Тому ще до співбесіди ознайомтеся з діяльністю компанії, дізнайтеся її сильні і слабкі сторони. Звісно, ви не маєте бути експертом, але якщо ви нічого не знаєте, це виглядатиме так, ніби вам байдуже.

Також ейчари люблять питати: «Чому ви хочете у нас працювати?». І тут важливо ваші компетенції прив'язати до потреб компанії. Показати свою зацікавленість і можливість допомогти одночасно. Наприкінці співбесіди обов'язково ставте свої запитання. Це покаже, що ви оцінюєте компанію, а не просто намагаєтеся влаштуватися туди, куди візьмуть.

Поцікавтеся, як швидко компанії потрібно закрити вакансію, але не вимагайте неодмінно повідомити вам про результат, навіть якщо він буде для вас невтішним. Протягом усієї співбесіди будьте чемні, поводьтеся спокійно і природно. Пам'ятайте, страх і напруженість у цій справі – гірші помічники.

Що робити, якщо ви не можете знайти роботу?

Не кажіть погано про колишніх роботодавців

З великою ймовірністю вас запитають, чому ви пішли з попередньої роботи. У цій ситуації погано відгукуватися про минулого наймача точно не варто. Будьте коректні й не захоплюйтеся одкровеннями, як би не склалася ситуація в минулому. Можна сказати: «Мені не підійшла форма працевлаштування», «я хотів би більш гнучкий робочий графік» або «я хочу влаштуватися на роботу з великими перспективами кар'єрного зростання». Співрозмовник буде приємно вражений: ви – не лише професіонал, але ще і порядна людина.

Переконайтеся, що ваші профілі в соціальних мережах виглядають належно

За даними опитування grc.ua | grc, близько 75% роботодавців вивчають профіль кандидатів у соцмережах перед тим, як ухвалити остаточне рішення про працевлаштування нового співробітника. Тому...

Картинка завжди першою кидається в очі, приділіть особливу увагу фотографіям, вони мають подавати вас тільки з вигідного боку. Також зверніть увагу на тон своїх публікацій: більшість HR-ів змінюють свою думку про кандидата на гірше, якщо він використовує нецензурну лексику або ображає інших користувачів мережі.

Спільноти, в яких перебуває користувач, відображають його інтереси. Подбайте, щоб спільноти і групи, в яких ви перебуваєте, дійсно відображали ваші інтереси. І не забувайте оновлювати актуальну інформацію про себе. Адже профіль у соцмережі – це гарний майданчик для самопрезентації в неформальній обстановці. Перевірте, щоб інформація про освіту, попереднє місце роботи і контакти відповідала даним, заявленим у резюме. До речі, не забудьте розмістити його на своїй сторінці в соцмережі.

Що робити, якщо ви не можете знайти роботу?

Зверніться до друзів і знайомих

Не обов'язково просити про допомогу, важливо поставити людей до відома. Прийом на роботу за рекомендацією дуже навіть популярний. Допомогти в пошуку роботи можуть не тільки друзі, але й колишні колеги, клієнти, з якими у вас були хороші робочі стосунки, знайомі з компаній-конкурентів. Якщо у вас немає подібних знайомств, ставте запитання кар'єрним консультантам, можливо, вони підкажуть, в якому напрямку вам рухатися.

Не зациклюйтеся на одній профсфері

Є маса відмінних професій, які вимагають освіти, але не в конкретній галузі навчання. Очевидно, що якщо ви хочете стати медсестрою або бухгалтером, вам необхідна відповідна освіта. Але якщо ви не можете знайти роботу в своєму профспрямуванні, пам'ятайте, що є й інші варіанти. Наприклад, майже кожен може увійти в продажі, маркетинг, сферу обслуговування, стати кур'єром, блогером чи навіть поліцейським і держслужбовцем. Переважна більшість успішних людей на запитання – чи працюють вони за фахом, дадуть відповідь «ні».

І головне – не сумуйте! Ваша робота обов'язково знайдеться, треба лише докласти зусиль, щоб вас було зручно шукати.

Вакансии дня

Комментарии